24January2021

IT-компанія «Miratech» надала спонсорську допомогу кафедрі комп'ютерних наук ВНТУ

  • PDF

На кафедрі КН — комп’ютерних наук (завідувач — професор Андрій Яровий) факультету ІТКІ вже другий рік поспіль проходять заняття гуртка «Робототехніка та інтернет речей» (керівник — доцент кафедри КН Сергій Барабан) для школярів старших класів, обдарованих дітей, а також дітей працівників ІТ-компанії «Miratech» – одного із провідних стейкхолдерів та надійного партнера кафедри КН.

Минулого року це були «Основи робототехніки», на яких учні навчались структурному програмуванню мовою С для плат Arduino, а також основам комп’ютерного моделювання на платформі Tinkercad. Починаючи із березня, у зв’язку з карантином, заняття відбуваються онлайн – у платформі Google Meet.

Цього навчального року уже повністю сформований склад гуртка також, в роботі якого планується навчання дітей програмуванню робото-технічних платформ на основі плати Arduino Uno. Навчальні комплекти Arduino і колісні робототехнічні платформи були передані як спонсорська допомога від ІТ-компанії «Miratech» для кафедри КН ще минулого року.

Надзвичайно приємно констатувати чергові результати активної співпраці кафедри КН та ІТ-компанії «Miratech», в межах якої як спонсорська допомога передано відповідні набори для збирання роботів складнішого рівня – балансуючий робот, робот міні-танк, два роботи-маніпулятори (у вигляді руки), а також елементи живлення, bluetoth-модулі, ультразвукові сенсори та інші необхідні комплектуючі (в тому числі і до 3D-принтера).

Також в межах даної співпраці у поточному році кафедрою КН планується провести змагання-виставку робототехнічних пристроїв серед учнів гуртка «Робототехніка та інтернет речей», найкращі ж роботи вийдуть у ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Національного центру «Мала академія наук України» у секцію «Авіа- та ракетобудування і робототехніка».

Така співпраця є надзвичайно важливою і корисною для підвищення якості та рівня підготовки молодих учених, а також переконливо свідчить про високий рівень соціальної відповідальності ІТ-компанії «Miratech».

Фотозвіт в офіційній фотогалереї ВНТУ за посиланням:  http://photo.vntu.edu.ua/album/459