24January2021

Нові можливості для ВНТУ завдяки проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»

  • PDF

З 2018 року в ВНТУ розпочато процес розбудови системи забезпечення академічної доброчесності. Як один з основних інструментів підтримки високої якості освіти, академічна доброчесність є ціннісною основою для набуття чесних результатів навчальної діяльності студентами та результатів дослідницької діяльності науковцями.

Американською Радою з міжнародної освіти у співпраці із Міністерством освіти і науки України, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти та за підтримки Посольства США в Україні було оголошено прийом заявок на участь закладів вищої освіти у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative, далі ‒ проєкт Academic IQ).

Одним із ключових завдань Проєкту є надання навчальної та технічної підтримки персоналу центрів внутрішнього забезпечення якості освіти ЗВО чи їх відповідників у створенні ефективної моделі моніторингу якості освіти, виявленні ключових проблем і причин порушень принципів академічної доброчесності учасниками освітнього процесу, та надання експертних рекомендацій з вдосконалення якості освіти в ЗВО.

У вересні 2020 року команда Проєкту Academic IQ об’єднує міжнародних та національних експертів у сфері академічної доброчесності та якості освіти, викладачів, науковців та управлінців проєктами з розвитку з досвідом консультування ЗВО у покращенні якості освіти та розвитку корпоративної етики. Упродовж періоду 2020-2022 років команда Проєкту надаватиме свою допомогу відібраним університетам, їх академічним структурним підрозділам (факультетам/інститутам) у розбудові інфраструктури забезпечення якості освіти та академічної доброчесності.

Після опрацювання аплікаційних форм від 153 закладів вищої освіти України, Вінницький національно технічний університет отримав високі конкурсні бали за презентацію політики та механізмів забезпечення академічної доброчесності.ВНТУ запрошено до участі у проєкті Academic IQ.  Як знак співпраці, буде надіслано Меморандум між Американською Радою в межах проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» та ВНТУ.

З 23-27 листопада 2020 року делеговані особи університету (перший проректор Васілевський О. М., директор Центру забезпечення якості освіти Войтович О. П., очільниця сектора розвитку персоналу та практик академічної доброчесності Слободянюк О. М.) вже братимуть участь у першому заході.

Вітаємо наукову та студентську спільноту ВНТУ з новими можливостями, які відкриває проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»!

Олена СЛОБОДЯНЮК,
очільниця сектору розвитку персоналу та практик академічної доброчесності ВНТУ,
кандидат педагогічних наук