24January2021

«Натхнення» Людмили Салтан. Чвертьтисячний вернісаж у ВНТУ

  • PDF

У виставковій залі вишу днями відкрилась художня виставка молодої вінницької художниці Людмили Салтан.

Інформаційний портал «Новини Вінниці»

Це уже 250-та експозиція у Культурно-мистецькому і просвітницькому центрі ВНТУ!

Цьогоріч наш КМПЦ — Подільська Третяківка, відзначає своє 30-річчя.

Виставковий проект під назвою «Натхнення» налічує 17 полотен в техніці олійного живопису. Це пленерські пейзажні роботи, натюрморти та квіткові композиції.

За фахом Людмила Салтан – вчитель біології та хімії (закінчила ВДПУ ім. М. Коцюбинського 10 років тому), а за покликом – художниця, письменниця та журналістка.

Пише малу прозу та оповідання, які друкуються в різних літературно-мистецьких виданнях України. В її доробку вже є два романи: «Подруга – ластівка» та «Раптом дівчинка прокинулася». Як журналістка – працює в медіапроекті Vin-people, пише статті про талановитих вінничан.

З 2015 року Люда займається виставковою діяльністю, учасниця міських, обласних та всеукраїнських виставок (м. Харків, м. Київ, м. Дніпро та м. Вінниця).

Її живописна манера – це експресія кольору, динамічність фактури, широкий пастозний мазок пензля і мастихіна. У колористичному плані більшість картин наповненні яскравими локальними тонами, але художницю приваблюють і спокійно-пастельні кольори.

Пейзажі Людмили Салтан різні за вирішенням пленерських завдань. Особливо її цікавлять історико-культурні архітектурні споруди. Ціла серія картин присвячена Кам'янець-Подільській фортеці, Немирівському маєтку княгині Марії Щербатової тощо. Світлоносною палітрою та свіжістю наповненні її натюрморти та квіти.

Художниця відчуває і розуміє складність нашого життя, тому намагається виявити своє особисте ставлення до навколишнього світу. Не забуває про високе призначення мистецтва та свою відповідальність перед сучасним глядачем.

«Живопис для мене – не просто створення, це –пізнання: себе, світу довкола... Художник – носій культури, вібрацій життя суспільства. Адже змальовує те, чим переймаються й у що вірять, на що хочуть дивитися і чим хочуть жити», — каже мисткиня Людмили Салтан.

Фотоальбом Сергія Маркова Виставка картин Людмили Салтан