24July2021

Випускник ВНТУ Артур Кюльян створює штучний інтелект для боротьби з коронавірусом

  • PDF

Юний випускник факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Артур Кюльян віднедавна живе у Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США.

Національна суспільна телерадіокомпанія України UA: Суспільне
Новинний сайт Вінниця.info
Інформаційний портал NА ПАРИЖІ
Depo.ua
ВінницяОк
Вінницький бізнес портал
Вінницькі новини
Новини Вінниці

Хлопець зумів об’єднати 800 найкращих АІ-інженерів з різних країн своїм волонтерським проектом CoronaWhy. Проект успішно працює вже рік.

Колишній вінничанин Артур Кюльян — серійний підприємець і дослідник штучного інтелекту. 

Артур Кюльян:

«Я навчався у Вінницькому національному технічному університеті, захистив диплом на тему «Системи штучного інтелекту».

Працював розробником. Після того як почав розуміти про продукт більше, ніж типові менеджери, вирішив створювати свої продукти. Шукав інвестиції, переїхав до Києва, брав участь в стартапах. Шукав в Штатах інвесторів для одного з проектів і познайомився з американцями, з якими потім створив власний бізнес.

У останні роки я будував проекти, виштовхував їх на ринок, займався прикладною АІ-наукою і досліджував, куди це все рухається.

Коли почалась епідемія, Білий дім звернувся до технологічного співтовариства із проханням допомогти дослідникам, які традиційно працюють повільно. Був зібраний датасет із 30 000 наукових публікацій, які належать до COVID-19 – це дослідження нового коронавірусу SARS-CoV-19 і схожих коронавірусів, таких як SARS і MERS. На платформі Kaggle опублікували список питань, відповіді на які треба шукати в цьому датасеті. Наприклад: які ризик-фактори для COVID-19? Чи є зв’язок між курінням і ускладненнями? І я взявся допомагати.

Почалося все з того, що я запостив свій заклик на LinkedIn і на Facebook. Багатьом людям відгукнувся мій методичний підхід і вони почали поширювати мій заклик. До групи почали приєднуватися фахівці. Кандидати наук, дослідники, інженери з Amazon, NASA – дуже багато технічних людей, яким це близько, але вони не можуть самі структурувати ці проблеми. Тоді я почав шукати нетехнічних фахівців.

Наш підхід – ми взяли масив публікацій, загорнули його в датасети, поліпшили метаданими, знайшли відповідний алгоритм – і наш штучний інтелект можна використовувати не лише для хворих на ковід, а й для пошуку ліків від певного типу раку, діабету, ВІЛ та інших вірусів».