24July2021

Вінницький національний технічний університет долучився до Програми НАТО з удосконалення військової освіти

  • PDF

Відтепер студенти військової кафедри Вінницького національного технічного університету зможуть більше дізнатися про те, за якими стандартами проходять підготовку армії країн-членів Північноатлантичного союзу. Адже нещодавно ВНТУ, за ініціативи першого проректора Володимира Грабка, долучився до Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP).

газета «День»

НОВИНИ ВІННИЦІ

Програма DEEP координується Представництвом НАТО в нашій країні та призначена для сприяння Україні як державі-партнеру НАТО щодо реформування та розвитку національної системи військової освіти шляхом надання допомоги за напрямами діяльності, які спільно визначені керівною групою програми DEEP з боку НАТО та представниками системи військової освіти ЗСУ. Основні зусилля реалізації програми сконцентровані на удосконаленні навчальних програм, підготовці викладацького складу, запровадженні сучасних методів навчання, методик викладання, використання технологій дистанційного навчання, удосконалення вивчення іноземних мов науково-педагогічними працівниками.

Читайте більше  Військова кафедра ВНТУ продовжує набір за програмою підготовки офіцерів запасу

– Одним із напрямків співробітництва нашої кафедри із Представництвом НАТО в Україні стане участь у заходах, які якраз реалізуються у межах Програми DEEP, – розповів кореспонденту АрміяInform начальник військової кафедри ВНТУ Андрій Поляков. – Так, наприклад, наприкінці березня був проведений дистанційний курс із тактичного планування Академії збройних сил Словаччини, у якому я взяв участь. До нього залучалися науково-педагогічні працівники ВВНЗ Міноборони, Нацгвардії та Державної прикордонної служби України. Слухачі ознайомилися з алгоритмом роботи органів військового управління тактичного рівня збройних сил держав-членів Альянсу під час ухвалення рішення на ведення бойових дій.

Окрім того, викладацький склад кафедри під час навчального процесу активно використовує актуальну інформацію про сутність, структуру, політику та операції Альянсу, способи ухвалення рішень, взаємодію НАТО з іншими країнами та міжнародними організаціями.

Також на базі ВНТУ планують відкрити Центр НАТО, який розповідатиме про роль Північноатлантичного альянсу в функціонуванні інших держав.

– Актуальність створення подібного центру полягає в тому, що в Подільському регіоні немає жодного інформаційного осередку, який висвітлював би діяльність НАТО для широкого загалу, – зауважив Андрій Поляков. – Керівництво ж нашого закладу вже виділило кілька кабінетів, у яких плануємо створити представницький офіс Центру та обладнати приміщення для проведення семінарів. Наразі налагоджуємо співпрацю з Департаментом військової освіти і науки МОУ, Командуванням Повітряних Сил та представниками інших ВВНЗ. Триває робота із написання проєктів для отримання грантів від Європейського Союзу та США на розвиток Центру.

У найближчих планах Центру НАТО у Вінницькому національному технічному університеті – проведення інформаційних семінарів про діяльність Альянсу для представників державного сектору.

Оксана Уретій