24July2021

Єдиний у Європі музей моделей транспорту, створений на основі колекції викладача кафедри АТМ ВНТУ Олександра Вдовиченка, відзначив третю річницю

  • PDF

Якраз цьогоріч виповнюється чотири з половиною десятиліття захопленню викладача кафедри автомобілів та транспортного менеджменту  Вінницького національного технічного університету Олександра Вдовиченка.

 Врешті, воно стало справою життя. Адже 25 років — чверть століття навчає студентів у своїй альма-матер.

Перший автомобіль Олександр Володимирович купив за 1 радянський карбованець, будучи другокласником, — у 8 років. Це був FIAT-125, з якого згодом був скопійований ВАЗ 2103/2106 — автолегенда СССР.

Дві третини автомобілів його колекції — радянський автопром. Є і світові бренди — Ferrari, Lamborghini, Audi, Volkswagen.

Три роки тому — 27 квітня 2018 року, у Вінниці відкрили перший і донині єдиний в Україні і Європі музей моделей транспорту.

Тоді ж зафіксували рекорд України — в експозиції 5037 модельок машин.

За три роки музей значно збільшився і нині експонує понад 6 тисяч автомодельок.

Окрім легковиків, в експозиції є модельки залізничного, громадського, пожежного транспорту, мотоцикли, військова техніка, літаки.

Музей має унікальну бібліотеку — понад 3000 примірників книг та журналів, головним чином транспортного напрямку. І спеціальна аудиторія, де відбуваються різноманітні презентації та заняття зі студентами.

Власне у музеї для студентів факультету машинобудування та транспорту ВНТУ (спеціальності 274 - Автомобільний транспорт та 275 - Транспортні технології) відбуваються лекційні та практичні заняття, на котрих студенти наочно вивчають історію створення та розвитку транспорту.

Нині у Вінницькому музеї моделей транспорту формується новий стенд — автомобілі із кінофільмів.

Читайте більше З ІНІЦІАТИВИ ВИКЛАДАЧА ВНТУ У ВІННИЦІ ВІДКРИЛИ ЄДИНИЙ У ЄВРОПІ МУЗЕЙ МОДЕЛЕЙ ТРАНСПОРТУ 

Читайте більше   ВИКЛАДАЧ ВНТУ ВІДКРИВ У ВІННИЦІ ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ МУЗЕЙ МОДЕЛЕЙ АВТО