24July2021

Напівфінал студентської першості світу з програмування ICPC — у ВНТУ 22-23 травня

  • PDF

Вінницький національний технічний університет, як базовий ЗВО з проведення південно-східного європейського півфіналу SEERC (South-Eastern European Regional Contest) студентської першості світу з програмування ICPC (International Collegiate Programming Contest), 22-23 травня проводить змагання в онлайн режимі.

ПОПЕРЕДНЯ ПРОГРАМА SEERC-2020)    https://www.facebook.com/au.acm.icpc/photos/a.522697517801020/5429500110454045

Учора завершилася реєстрація на SEERC-2020.

Директор вінницької локації півфіналу студентської першості світу з програмування ІСРС по південно-східній Європі, професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра:

— Напевно, це найдовгоочікуваніший регіональний контест в історії SEERC, адже ми чекали його понад рік. І хоча ми так і не можемо зібратися сьогодні разом face to face і змушені проводити змагання в незвичному і не найоптимальнішому онлайн форматі, це не може зменшити радість відчуття єдиної родини, джерелом якої є світова ICPC-спільнота. Особливе співтовариство обдарованих азартних людей, які не чекають спокою, але люблять ставити перед собою і вирішувати все нові і нові завдання. Які не бояться викликів, люблять боротися з ними і знаходити їх вирішення. І я вірю, що серед учасників Souteastern Europian Regional Contest - 2020 є багато тих, хто братиме участь у створенні унікальних інформаційних технологій, які допоможуть перемогти людству чимало викликів, що чекають попереду. Викликів різного рівня, від вирішення повсякденних настирливих рутинних побутових проблем, до освоєння нових планет і, можливо, світів. Що вже говорити про такі невеликих тимчасових проблемах, як короновірус.

Особливо надихає властиве ICPC прагнення до перемоги у спортивній боротьбі, яка не тільки не призводить до розбратів, але навпаки, веде до згуртування спільноти. Це особливо помітно на спортивних школах ICPC, де чемпіони діляться зі своїми найближчими суперниками найглибшими таємницями своїх перемог, чудовими алгоритмами, що коштували їм безмірних зусиль і безсонних ночей. Діляться тому, що їм цікаво не просто завойовувати нагороди, але перемагати сильних суперників в чесній боротьбі, вирішуючи по-справжньому складні завдання. І перемагати не поодинці, а в складі особливою згуртованої нероздільної, тієї єдиної команди, де кожен готовий зробити все можливе для загальної перемоги.

Необізнаній людині може здатися, що в будь-яких змаганнях переможець завжди один, а всі інші лише невдахи. Але не так воно є в змаганнях ICPC, де переможцем є кожен, кому сьогодні вдалося перевершити себе у вирішенні завдань, які ще вчора були для нього нерозв'язними. Де кожен стає сильнішим після змагань, незалежно від їх результату, оскільки якщо в їх процесі і не знаходить вирішення деяких завдань, то, як мінімум, знайомиться з ними, і обов'язково знаходить їх рішення згодом.

Нинішній сезон довгоочікуваний для вінницького майданчика SEERC і тому, що цьогоріч його учасники повинні були зібратися на ньому вдесяте. І, як кажуть, не було б щастя, та нещастя допомогло. Адже короновірус подарував нам можливість провести ювілейні змагання в найтіснішому контакті з бухарестського майданчиком, фактично знищивши відмінність між гостями і господарями ювілею. І хочу трохи похвалити ювілярів. Адже за десять років свого існування вінницький майданчик подарував регіону два срібних і одного бронзового призера фіналів першості світу. А його створенню в 2011 році передували золоті медалі, завойовані українськими командами в світових фіналах 2008 і 2010 років.

На жаль, для команд південно-східної Європи шлях до Вінниці трохи довший, аніж до Бухареста, і тому на її майданчику виступають в основному українські команди. Хоча неодноразово приїжджали до нас і команди з Туреччини, Болгарії і Румунії. На фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування у 2010 році приїжджав сам виконавчий директор ICPC Білл Поучер. Вінниця мала честь приймати і директора європейського ICPC Божену Маннову. Отож, дорога до Вінниці добре досліджена і освячена учасниками і євангелістами ICPC!

 

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування була організована за ініціативою ВНТУ та проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського благодійного фонду «Асоціація підтримки та розвитку інформаційних технологій» («АПРІТ»).

ВНТУ вже 20 років проводить відкритий фінал Всеукраїнської студентської олімпіади за правилами ICPC.

У 2011 році оргкомітетом першості світу Всеукраїнській студентській олімпіаді було присвоєно статус півфіналу першості світу ICPC, який проходить у Південно-Східній Європі.