Хлопець став призером Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine-2021». Приз — поїздка на одну з найбільших світових аерокосмічних та оборонних корпорацій.
23 та 24 грудня проходив фінал Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine-2021». Цього року, зважаючи на карантинні обмеження, фінал відбувся в онлайн-режимі.
Студент ВНТУ з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Андрій Ісаков (група 1ПІ-18б) посів призове місце у фіналі Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine-2021» й отримав грандіозні призи: фінансовий приз у розмірі 5000 грн та можливість поїхати на екскурсію в корпорацію Boeingу м. Сіетл, США.
Андрій Ісаков – студент 4-го курсу спеціальності 121 – «Інженерія програмного забезпечення».
Андрій – відмінник навчання, стипендіат Верховної Ради України у 2021-22 навчальному році, переможець багатьох Всеукраїнських і Міжнародних ІТ-олімпіад і конкурсів.
Андрій Ісаков ділиться враженнями від участі у Всеукраїнському фестивалі інженерних талантів «Future of Ukraine-2021»:
«Цього року я посів призове місце у фіналі Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine-2021», тому мене чекає поїздка на завод... Тільки не на будь-який, а в корпорацію Boeing у Сіетлі (США). Чекаю з нетерпінням!!!
Також усіх фіналістів підбадьорено одноразовою стипендією у розмірі 5000 гривень.
Участь у Всеукраїнському фестивалі інженерних талантів «Future of Ukraine» я беру вже не вперше. У 2019 році я став фіналістом «Future of Ukraine», проте тоді не виборов призового місця.
Цього разу мені вдалося стати призером фіналу!
З радістю ділюся своїми враженнями та деталями змагань.
Англійська мова та правильний настрій – цього вистачило мені для перемоги. А ще— вміння добре працювати як самотужки, так і в команді; вміння робити якісні презентації; швидке мислення та вміння грамотно користуватися Інтернетом.
Змагання відбувалися у три етапи: перший – онлайн, а два наступні (в ідеалі, коли немає карантину) – очно в Києві, на базі КПІ. На першому етапі вам доведеться згадати шкільну математику та фізику – порозв'язувати задачки, а потім пройти тест з англійської мови.
Другий етап – це вирішення якоїсь складної багатосторонньої задачі. Цього року, наприклад, була розробка системи електропостачання з допомогою сонячних батарей для будинку у певній місцевості. Оскільки учасники змагань мають дуже різний попередній досвід та спеціалізацію (software/hardware engineering, механіка, електротехніка, фізика, архітектура тощо), то і саме завдання побудоване так, щоб кожен зміг вирішити його по-своєму. Розрахувати вартість, ефективність, потужність, підібрати конкретні компоненти, запропонувати власне рішення якогось механізму тощо.
Було дуже цікаво, «Future of Ukraine» – це чудова можливість вивчити як нову предметну область, так і дізнатися щось нове про неї з точки зору учасників інших спеціальностей (у фіналі).
Третій етап – це фінал. До нього пройшло 15 учасників, яких розділили на 3 команди (у 2019 році команд було 5 по 6 учасників). Фінал тривав два дні: першого дня ми опрацьовували завдання, другого дня презентували результати. Ми розробляли систему завантаження та транспортування багажу для одного з терміналів аеропорту Heathrow, що в Лондоні. На початку ніхто не знав, як саме багаж транспортується. «Хіба це складно?» – виявилося, що складно.
Тепер, сідаючи на літак, я матиму підґрунтя для спокою за безпеку власного багажу. Ми детально ознайомилися з процесом транспортування багажу, а також пропрацювали кожен елемент від здачі багажу до його завантаження в літак, щоб процес був безпечним, швидким та стійким до помилок.
Під час захисту результатів капітан команди виступав з презентацією, далі виступали рецензент та опонент (з інших команд) з ремарками щодо презентації, після чого судді ставили запитання.
Також для фіналу учасники готували власні презентації (англійською мовою) й виступали перед журі. На основі загальної кількості балів кожного учасника особисто було визначено переможців.
Звісно, простіше було б працювати й мізкувати в очному форматі змагань, навіть хоча б й за допомогою дошки з маркером, що є кращими за Paint – швидшими у використанні. Особливо багато часу в онлайні пішло на те, щоб дати змогу кожному висловитися. В реальності учасники можуть ще й між собою спілкуватися сам-на-сам, а в онлайні – канал один, тому треба бути терплячими. З іншого боку, можливо, саме терпіння не давало нам відхилитися від основного вектора – зосередженої роботи над презентацією і вирішенні саме тих проблем, які потрібно.
До труднощів також додалися вузькі місця онлайну – проблеми зі зв'язком, комп'ютером, мікрофоном чи камерою.
Попри зазначене вище, фінал був чудово організований та все працювало, як і задумано (це я, певно, пишу про труднощі, бо хотілося б ще раз у КПІ в музей сходити).
Щороку для «Future of Ukraine» організатори готують нові цікаві завдання, тому не зволікайте, слідкуйте за їхньою фейсбук сторінкою – https://www.facebook.com/FutureOfUkraine та гайда розширювати світосприйняття наступного року на «Future of Ukraine-2022»!
Ось як це було в далекому 2019 році, кому цікаво: http://pz.vntu.edu.ua/news/view/ANDREI-ISAKOV-%E2%80%93-FINALIST-VSEUKRAINSKOGO-FESTIVALIA-INZHENERNYH-TALANTOV-%C2%ABFUTURE-OF-UKRAINE%C2%BB
Після цієї перемоги маю настрій слухати Sir Edward Elgar - Pomp and Circumstance March No.1».